הגלריה לפיסול מדברי

הגלריה הוקמה בשנת 1995 על מנת להציג באופן מרוכז את תפישת עולמו של אוריון. בגלריה שני חדרים – חלל תצוגה וסטודיו. בחלל העיקרי מוצגים פסלים, מודלים לפסלי חוצות, צילומים גדולים, רישומים של עבודות שבוצעו וכאלה שלא התממשו. מוצגים אלה ממחישים את המסע הרעיוני של האמן מפסלים קטנים, דרך מכלולי פיסול אדריכליים, אל הפיסול הטקטוני, ועד הפיסול האנרגטי, הבין-גלקטי.

בסטודיו, שבחלקו האחורי של המבנה, מוצגת סביבת היצירה, כלי העבודה והארכיון האמנותי. ביקור בגלריה מאפשר להעמיק את ההיכרות עם מכלול עולמו הרוחני של אוריון. הגלריה מהווה בסיס ליציאה אל פסליו המדבריים.

בי"ס שדה שדה-בוקר מרכז את הדרכת המורשת של עזרא אוריון ומציע למטיילים ולאורחים ביקור בגלריה וסיורים אל פסליו של אוריון הפזורים על שפת המצוק של נחל צין, בירוחם ובמצפה רמון.

לביקור בגלריה, בתיאום מראש, נא להתקשר: – 08-6532016 או 050-2050585
orders.boker@gmail.com

חזון המרכז לאמנות מדברית על שם עזרא אוריון
המרכז העתידי יממש את התפישה הבין-תחומית של אוריון, ירחיב את הגלריה ל'פיסול מדברי' למכלול של פעילות אמנותית ויצירה תרבותית המחוברת לסביבתה המדברית. המרכז יקום במבנה המשודרג של הסמינר למורים. יוצגו בו אוסף הקבע של עזרא אוריון ותערוכה מתחלפת של אמנים אחרים, שהמדבר הוא מקור ההשראה שלהם. המרכז יארגן כנסים בין-תחומיים, הרצאות, דיונים וסיורים בדגשים של אמנות, סביבה וחינוך.